Error get alias
Error get alias

Присвоєння УДК

Присвоєння УДК
Надаємо комплекс реєстраційно-консалтингових послуг з присвоєння індексу УДК неперіодичним друкованим, електронним та онлайн-виданням
Вартість послуг видавництва
з 01.01.2023 року

Звичайне замовлення УДК
термін виконання 23-25 робочих днів після оплати
вартість: 450 грн

Термінове замовлення УДК
термін виконання 7-10 робочих днів після оплати
вартість: 750 грн
УДКУніверсальна десяткова класифікація – широко використовується у всьому світі для систематизації творів науки, літератури і мистецтва, періодичного друку, різних видів документів і організації картотек.

Універсальний десятковий класифікатор видання є обов'язковим елементом вихідних даних книги|видання. Призначенням індексу є вказівка цифрових і буквених табличних даних, що визначають до якої галузі знань і яким наукам відноситься зміст книги, має територіальне та інші ділення.

За десятковою системою всю сукупність знань розділено на десять основних класів.

Структура основного ряду таблиць УДК з 2000 р.

0 Загальний відділ
1 Філософія. Психологія
2 Релігія. Теологія
3 Суспільні науки. Статистика. Політика. Економіка тощо
4 (вільний з 1962 р.)
5 Математика та природничі науки
6 Прикладні науки. Медицина. Техніка
7 Мистецтво. Декоративно-прикладне мистецтво. Ігри. Спорт
8 Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство
9 Географія. Біографії. Історія

Кожен з цих класів поділено на десять розділів, які, у свою чергу, поділяються на десять підрозділів тощо.

В УДК, крім основної, є допоміжні таблиці визначників, які використовують для подальшої деталізації індексу. Наявність визначників, які надають системі гнучкості та багатоаспектності, є головним надбанням УДК. Комбінуючи індекси основної таблиці з визначниками, можна отримати велику кількість складних індексів, що розширює діапазон класифікації загалом.

Від 1 липня 2009 р. набув чинності національний стандарт ДСТУ 6096:2009 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Універсальна десяткова класифікація. Структура, правила ведення та індексування». Стандарт установлює правила ведення таблиць УДК та їх використання для індексування документів. Призначений для служб ведення національних видань таблиць УДК, бібліотекарів, бібліографів, систематизаторів, фахівців інформаційних центрів, авторів, перекладачів, укладачів та інших осіб, що несуть відповідальність за видання, працівників видавництв і поліграфічних підприємств.

У 2015 р. Книжкова палата України виступила з ініціативою відмовитися від використання ББК в Україні і поступово перевести бібліотеки, які її застосовують, на УДК. Для розроблення методики переходу бібліотек з ББК на УДК Книжкова палата України, згідно з рішенням Вченої ради, заснувала Міжвідомчу комісію з питань упровадження Універсальної десяткової класифікації в Україні (протокол № 2 від 18.12.2015).

22 березня 2017 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №177 «Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», проект якої розроблено Держкомтелерадіо з метою систематизування видавничої продукції відповідно до міжнародної класифікаційної системи. На виконання постанови Міністерство освіти і науки України видало наказ № 929 від 26.06.2017 «Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек».


Для отримання індексу УДК для наукових статей, дисертацій, монографій та неперіодичних книжкових видань (крім авторефератів дисертацій) необхідно надати наступні данні >>>
Вартість послуг видавництва
з 01.01.2023 року

Звичайне замовлення УДК
термін виконання 23-25 робочих днів після оплати
вартість: 450 грн

Термінове замовлення УДК
термін виконання 7-10 робочих днів після оплати
вартість: 750 грн
Поширені запитання
Контакти

Оnline Publishing

онлайн-видавництво друкованих та електронних продуктів.

Свідоцтво видавця: ДК 6692

Онлайн-листування | спілкування

Viber & Telegram

+38 093 923 1410



Email: lie.gudzyk@gmail.com

Україна, Київ