Поширеною помилкою є те, що твори, опубліковані в мережі Інтернет, у тому числі в соціальних мережах, належать до суспільного надбання, і тому вони можуть широко використовуватися всіма без отримання дозволів від власників прав.
Всі твори, що охороняються авторськими або суміжними правами – від музичних творів до мультимедійних продуктів, газетних статей та аудіовізуальних творів, термін охорони яких не закінчився, підлягають охороні, незалежно від того, чи були вони опубліковані на папері або у цифровому форматі.
Для використання твору, як правило, потрібен дозвіл власника прав. Деякі веб-сайти містять вільну ліцензію, яка може звільняти від необхідності отримання безпосереднього дозволу на деякі види використання творів. Такі ліцензії можуть надавати дозволи тільки на деякі види використання творів, наприклад, у деяких некомерційних цілях. На практиці ж, якщо мова йде, наприклад, про загальнодоступний текст у блозі або на веб-сайті, ви можете використовувати його тільки у тому випадку, якщо:
- це використання передбачено загальною ліцензією, наданою через веб-сайт;
- використання передбачено обмеженнями або винятками з авторського права;
- вами отримано дозвіл на передбачуване використання.
Аналогічним чином, отримання дозволу необхідно, якщо ваше мале або середнє підприємство займається публікацією творів, фонограм, ефірних передач або виконань, що охороняються авторським правом або надає до них доступ на своєму веб-сайті.